dr Monika Arczyńska

Założycielka biura konsultingowo-projektowego A2P2 architecture & planning, które zajmuje się głównie masterplanami (m.in. dla Stoczni Cesarskiej z Henning Larsen i BBGK oraz dla Starych Świdrów w Warszawie), procesami partycypacyjnymi (Osiedla Warszawy, ulice Starego Polesia w Łodzi, Starowiejska w Gdyni) i przestrzeniami publicznymi. Wykłada m.in. na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej i w IBPP w Warszawie. W pracy doktorskiej zajmowała się relacjami pomiędzy społeczeństwem konsumpcyjnym, a zrównoważonym mieszkalnictwem. Studiowała na Politechnice Gdańskiej i TU Delft, pracowała w biurach projektowych w Polsce, Holandii i Irlandii. W latach 2006–2017 była związana z Heneghan Peng Architects, gdzie projektowała budynki użyteczności publicznej, m.in. Wielkie Muzeum Egipskie, Muzeum Palestyny, Narodowe Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie i centrum obsługi turystów w Giant’s Causeway w Północnej Irlandii.

Magdalena Bartkiewicz-Podoba

Dyrektor generalny Liebrecht & wooD Poland

Magdalena Bartkiewicz-Podoba od 20 lat jest związana z Grupą Liebrecht & wooD. Pracowała jako dyrektor departamentu prawnego, a od 2002 roku współzarządzała bieżącą działalnością operacyjną firmy, początkowo jako członek zarządu, a następnie jej partner i udziałowiec. Pełniła także funkcję General Counsel, będąc odpowiedzialną za prowadzenie większych transakcji oraz nadzór nad obsługą prawną spółek wchodzących w skład Grupy Liebrecht & wooD w Polsce, Rosji i Rumunii. Magdalena Bartkiewicz - Podoba jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a w 2005 roku uzyskała tytuł radcy prawnego. Ukończyła również Studium Prawa Brytyjskiego i Europejskiego prowadzone przez Cambridge University we współpracy z UW oraz podyplomowe studia w zakresie negocjacji i mediacji w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, jak też historię sztuki na Polskiej Akademii Nauk.

Andrzej Biernacki

Prezes zarządu Ekolan SA

Prezes zarządu firmy Ekolan SA, którą współtworzył od podstaw – jako założyciel i prezes zarządu. W ciągu 22 lat działalności Ekolan znalazł się w trójce najbardziej znanych deweloperów w Trójmieście, zrealizował 35 inwestycji, oddając do użytku ponad 6000 mieszkań oraz 20 tys. mkw. powierzchni komercyjnych. Andrzej Biernacki związał się z branżą budowlaną w połowie lat 80, kiedy kierował spółką Domix. Uczestniczył w powstaniu i rozwoju spółki RB, firmy z udziałem powołanego przez Kongres USA,  Polish-American Enterprise Fund. Ta pierwsza firma deweloperska w Trójmieście zbudowała m.in. zespół rezydencji  Gdynia Hill (1991), osiedle domów Wzgórze Bernadowo (1993), a także apartamentowiec Villa Vert w Gdyni (1995). Andrzej Biernacki z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Ceni pracę zespołową, w ramach której kompetentni pracownicy mogą się rozwijać i działają w poczuciu współodpowiedzialności za firmę.

Marian Bruliński

Architekt i urbanista, od 14 lat związany z marketingiem inwestycji mieszkaniowych. Współpracował z największymi firmami deweloperskimi w Polsce i Europie tworząc kreacje, a także dostarczając badania, strategie i autorskie rozwiązania technologiczne wspierające proces sprzedaży. Współtwórca i wiceprezes największej platformy marketingowej działającej na rynku deweloperskim - www.obido.pl.

Przemysław Chimczak

Obserwator zmieniających się trendów, które pomaga przełożyć na architekturę. Współzałożyciel think co. – real estate research lab, firmy specjalizującej się w programowaniu nieszablonowych inwestycji, w tym colivingów, akademików, czy domów seniora. Ekspert w dziedzinie projektowania obiektów Living Services, co potwierdzone zostało w 2019 roku międzynarodową nagrodą Archi-World Academy Award. Z wykształcenia architekt. Międzynarodowe doświadczenie zdobywał w Mediolanie, Berlinie, Warszawie i Wrocławiu.

Magdalena Czarzyńska-Jachim

Rzecznik prasowa Urzędu Miasta Sopotu, Naczelnik Biura Promocji i Komunikacji Społecznej

Odpowiada m.in.: za kształtowanie wizerunku miasta, promocję turystyczną oraz kompleksową komunikację z mieszkańcami. Członek Zarządu Pomorskiej Organizacji Turystycznej oraz członek Rady Sopockiej Organizacji Turystycznej. Wcześniej dziennikarka i redaktor prowadząca w gazecie „Dziennik Bałtycki”, specjalista ds. PR i komunikacji w firmach komercyjnych i klubach sportowych. Trener w obszarze współpracy z mediami oraz komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji kryzysowej.

Hadley Dean

Prezes EPP

Prezes EPP, największego w Polsce właściciela centrów handlowych pod względem powierzchni najmu. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży nieruchomości. Zanim dołączył do EPP, pełnił funkcję prezesa zarządu w Compass Offices odpowiedzialnego za działalność na obszarze EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). Spółka stała się największym w Hong Kongu operatorem biur serwisowanych z siecią sprzedaży obejmującą Australię, Japonię, Kazachstan, Singapur i ZEA. Wcześniej pełnił funkcję partnera zarządzającego w Colliers International, globalnej spółce świadczącej usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami obecnej w 66 krajach. Był tam odpowiedzialny za region Europy Wschodniej, kierował zespołem 750 osób w 16 biurach i 12 krajach. W Colliers pełnił również funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za obszar EMEA. Studiował na University of Newcastle-upon-Tyne i Sheffield Hallam University.

Maciej H. Grabowski

dr ekonomii i inżynier nawigator

Po pracy na morzu w Polskich Liniach Oceanicznych aktywnie brał udział w przemianach gospodarczych i społecznych po 1989 roku, początkowo jako wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową pierwszego polskiego think tanku. Następnie przez wiele lat pracował w administracji państwowej jako wiceminister finansów, gdy ministrem był Jacek Rostowski oraz w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz jako minister środowiska. Przez wiele lat wydawał swoje publikacje i był konsultantem m.in. w Międzynarodowej Korporacji Finansowej, Banku Światowym, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, UNDP, Komisji Europejskiej. Publikował w prasie fachowej i popularnej w języku polskim i angielskim, a także m.in. niemieckim, albańskim i ukraińskim. Główne obszary jego zainteresowań obejmują zagadnienia dotyczące finansów, finansów publicznych, środowiska i rozwoju oraz powiązań między tymi sferami.

Katarzyna Gruszecka-Spychała

Wiceprezydent Gdyni

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Gdańskim, radca prawny. Jako wiceprezydent miasta Gdyni odpowiada za politykę gospodarczą. Bezpośrednio nadzoruje wydziały zajmujące się rozwojem gospodarczym i wsparciem przedsiębiorców, budynkami komunalnymi, promocją, turystyką i komunikacją społeczną. Kieruje także gminnymi jednostkami: Biurem Planowania Przestrzennego, Pomorskim Parkiem Naukowo - Technologicznym oraz Centrum Naukowym Experyment. Ściśle współpracuje z międzynarodową organizacją Urban Land Institute, której jest członkiem. Z upoważnienia prezydenta miasta wykonuje prawa i obowiązki właściciela wobec spółek, w których gmina posiada udziały. Koordynuje wdrażanie strategii rozwoju miasta.

Paulina Kisiel

Od 2012 zaangażowana w tworzenie nowej jakości festiwalu Gdynia Design Days, a także działań bieżących w ramach PPNT Gdynia | Centrum Designu. Jej codzienna praca jako kierownika festiwalu Gdynia Design Days skupia się na dokładnej obserwacji trendów oraz dostosowaniu programu festiwalu do potrzeb jego odbiorców. Nagrodzona tytułem Stratega Roku 2017 przez magazyn Design Alive, nominowana w Pomorskie Sztormy plebiscyt „Gazety Wyborczej Trójmiasto” w kategorii człowiek roku. Ukończyła studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Roczny urlop dziekański poświęciła pracy w biurze architektonicznym w Londynie. Na co dzień związana z autorską pracownią architektoniczną studioturbo.pl.

Martyna Obarska

Wicenaczelna „Magazynu Miasta", antropolożka

Bada inicjatywy na styku architektury, urbanistyki i działań społecznych. Ponadto specjalizuje się w tematyce wykorzystania nowych technologii w mieście. Prowadzi warsztaty badawcze i szkolenia. Wykładała historię warszawskich osiedli mieszkaniowych na Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Kultury Polskiej), a od 3 lat współtworzy moduł studiów miejskich w ramach kierunku poświęconego projektowaniu innowacji School of Ideas (Uniwersytet SWPS). Współprowadzi podcast miejski w TOKFM.PL.

Krzysztof Sachs

Dyrektor Zarządzający PFI Future S.A.

Dyrektor Zarządzający PFI Future S.A. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej. W latach 1997-2015 menadżer, a następnie partner w Ernst&Young. W latach 2015-2016 Wiceprezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Współtwórca i mentor wrocławskiego programu akceleracyjnego dla startupów technologicznych. Analityk biznesu sportowego. Autor licznych publikacji biznesowych i  prawnych. Wielokrotny ekspert komisji parlamentarnych w sprawach m. in. podatkowych. Obecnie zaangażowany w przygotowywanie i realizację projektów inwestycyjnych w branży edukacyjno-rozrywkowej oraz propagowanie filozofii ErGoCity  - miejsca dobrego do rozrywki, pracy i życia.

Slagin Parakatil

Dyrektor w firmie Mercer, koordynator projektu badawczego „Quality of living” – rankingu atrakcyjności miast dla pracowników mobilnych. Na co dzień pracuje w szwajcarskim biurze Mercera, gdzie pełni funkcje: właściciela globalnego produktu Quality of Living (jakości życia w mieście). Ma ponad 18-letnie doświadczenie zawodowe w pozyskiwaniu i zarządzaniu rachunkami klientów kluczowych, a także w kreowaniu nowych, innowacyjnych produktów w dziedzinie globalnej mobilności pracowników. Udziela rekomendacji, konsultacji oraz strategii pracowniczych dla kluczowych klientów filmy Mercer. Szef projektów i starszy doradca samorządów w dziedzinie oceny atrakcyjności miast w wielu krajach – Irlandii, Maroku, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Korei Południowej, Szwajcarii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii i USA. Jest regularnym uczestnikiem międzynarodowych konferencji w charakterze eksperta w dziedzinie standardu życia oraz atrakcyjności miast. Bierze również udział w konferencjach dotyczących samorządu oraz seminariów firmy Mercer na temat mobilności pracowników i ekspatów. Jest także ekspertem wielu mediów w tym zakresie.

Joanna Plaisant

Country Manager RICS w Polsce

Joanna jest prawnikiem oraz pośrednikiem z międzynarodowym doświadczeniem w organizacjach związanych z rynkiem nieruchomości oraz firmach franczyzowych. Karierę rozpoczęła w Grecji pracując dla firmy zajmującej się eksportem towarów greckich do krajów europejskich. Po powrocie do Polski dołączyła do zespołu międzynarodowej firmy z branży nieruchomości, w której objęła stanowisko Dyrektora Regionalnego. Od 2013 roku pracuje jako Country Manager dla RICS w Polsce, koncentrując swoje działania na rozwijaniu organizacji, pozyskiwaniu nowych członków, współpracy z lokalnymi instytucjami i promowaniu najwyższych międzynarodowych standardów zawodowych i etycznych RICS na polskim rynku.

Maciej Podyma

Rocznik 1987. Ukończył Wydział Biologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 2014 r. wraz z bratem założył Fundację Łąka. Bezpośrednim impulsem do jej uruchomienia była decyzja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi nieuwzględniająca ochrony różnorodności biologicznej w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020. Maciej Podyma jest aktywnym członkiem organizacji innowatorów społecznych Ashoka Polska i zawodowym changemakerem. Inicjuje i współtworzy inicjatywy miejskie oraz z zakresu ochrony środowiska. Prowadzi networking, stanowiąc ważne ogniwo w sieci kontaktów między NGO i przedsiębiorstwami społecznymi. Edukuje i prowadzi działania rzecznicze. Za jego sprawą Fundacja Łąka była wielokrotnie nagradzana za innowacje społeczne, biznesowe, środowiskowe i naukowe, między innymi za przełomowe badania nad łąkową mieszanką antysmogową.

Artur Soboń

Sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju

7 lutego 2018 r. powołany na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Od 2001 roku związany z Urzędem Miasta Świdnik, początkowo kierował Wydziałem Strategii i Rozwoju, następnie od 2006 roku na stanowisku Sekretarza Miasta. W latach 2006-2010 radny powiatu i społeczny członek zarządu powiatu świdnickiego. W okresie 2010-2015 radny sejmiku województwa lubelskiego. Od 2015 roku Poseł na Sejm RP. Absolwent studiów magisterskich Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także studiów podyplomowych z zakresu prawa Unii Europejskiej na UMCS oraz rachunkowości i finansów na KUL.

dr Iwona Sroka

Ekspert w zakresie rynków kapitałowych i zarządzania ryzykiem z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży

W latach 90. współpracowała z Warszawską Grupą Konsultingową, Instytutem Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji oraz Warszawską Giełdą Towarową. Od roku 2000 do roku 2009 związana była z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie jako doradca jej zarządu, a następnie dyrektor Biura Komunikacji Marketingowej. W latach 2009-2017 była prezesem zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA. Po wydzieleniu w roku 2011 z jego struktur izby rozliczeniowej KDPW_CCP, objęła także funkcję prezesa jej zarządu. Była członkiem i przewodniczącą rad nadzorczych Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych oraz zależnej od GPW spółki InfoEngine. Pełniła funkcję członka Rady Dyrektorów Europejskiego Stowarzyszenia Centralnych Depozytów Papierów Wartościowych (ECSDA), członka Rady ds. Systemu Płatniczego przy Narodowym Banku Polskim, a także członka Rady ds. Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministrze Finansów. Zasiadała w Komisji Trójstronnej. Od 2015 roku jest członkiem Rady Dialogu Społecznego oraz Zespołu ds. Polityki Gospodarczej i Rynku Pracy. Jest wiceprezydentem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Od grudnia 2017 – w Radzie Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od stycznia 2018 r. jest członkiem zarządu spółki Murapol SA, gdzie odpowiada za obszar komunikacji strategicznej i relacji inwestorskich.

Jakub Szczęsny

Architekt, wykładowca akademicki i popularyzator architektury. Laureat wielu polskich i międzynarodowych konkursów. Pierwszy polski twórca, którego projekt - Dom Kereta – włączono do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA). W 2013 roku obronił tytuł doktorski na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, uczy w School of Form w Poznaniu. Od 2012 roku prowadzi programy o architekturze na kanale Domo+. Od 2013 roku współtworzy markę Simple House, producenta energooszczędnych domów modułowych. Jest jednym z założycieli Grupy Projektowej Centrala, a od 2016 roku prowadzi własne biuro SZCZ Jakub Szczęsny.

Wojciech Szczurek

Prezydent Gdyni

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uzyskał stopień naukowy doktora. Z zawodu sędzia. W 1989 roku współorganizował gdyński Komitet Obywatelski. Od 1990 roku związany z działalnością samorządową. W latach 1991–1998 był przewodniczącym gdyńskiej rady miasta, równocześnie reprezentował Gdynię w sejmiku samorządowym województwa pomorskiego. Od 1998 roku jest prezydentem Gdyni. Zasiadał także w senacie Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych, radzie programowej Centrum Studiów Bałtyckich Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, Zespole Problemowym ds. Obszarów Miejskich i Metropolitalnych PAN oraz Konwencie Politechniki Gdańskiej.

prof. dr hab. Bogdan Wojciszke

Prodziekan ds. nauki, Wydział Zamiejscowy w Sopocie

Psycholog, autorytet w dziedzinie psychologii miłości i władzy. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu psychologii osobowości i psychologii społecznej. Prowadzi liczne badania dotyczące spostrzegania i oceniania ludzi, rozpatrując, jaki wpływ na ten proces mają wspólnotowość (moralność i funkcjonowanie społeczne) i sprawczość (sprawność, kompetencja, nastawienie na cele). Analizuje mechanizmy rządzące zachowaniami, myśleniem i emocjami osób pozostających w bliskich związkach uczuciowych. Zajmuje się również psychologią statusu i władzy, bada m.in., w jaki sposób zdobycie władzy czy podwyższenie statusu zmieniają funkcjonowanie człowieka. Interesuje się także postawami Polaków wobec przekształceń własnościowych, produktywnością i godnością jako wartościami etycznymi współczesnego społeczeństwa polskiego. W ramach staży naukowych przebywał na Uniwersytecie w Aberdeen, w Max-Planck-Institut w Berlinie, w Paryżu i Oksfordzie. Jest stypendystą Fundacji Humboldta, a także laureatem licznych nagród, m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiej Akademii Nauk, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2016 w obszarze nauk humanistycznych i społecznych za opracowanie modelu sprawczości i wspólnotowości jako podstawowych wymiarów poznania społecznego.

Karol Wawrzyniak

Architekt – TOPROJEKT

Architekt związany z pracownią TOPROJEKT. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Na swoim koncie ma nominacje do prestiżowych nagród za projekty:

  • Rudy Dom w Rudach — nominacja do EU Mies Award / nagroda roku SARP / Brick Award
  • przedszkole Kleszczówka — nominacja do EU Mies Award / nagroda roku SARP / rockwool grand prix
  • rewitalizacja ulic Powstańców i Sobieskiego — Nagroda TUP
  • konkurs SARP na centrum Koszalina — I nagroda

Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Belgii i Japonii.

Organizatorzy

Partner strategiczny

Partnerzy